AGORA
Yeni Trend Düğün Hikayesi

Düğün Hikâyesi Nedir?
Wedding Story Nedir?

 

Profesyonel düğün fotoğrafçılığı yapanların ülkemizde yeni yeni uygulamaya başladıkları bir yöntemdir bu. Yurt dışında yıllardır yapılan wedding story çekimleri; düğün sabahından başlayarak düğünün bitimine kadar tüm olayı bir senaryo gibi düşünüp hatta kişi taleplerine göre özel hazırlanmış bir kompozisyon dahilinde planlayarak çekimlerin bu çerçevede yapılmasıdır. Fotoğrafçı düğündeki çekimleri, oluşturduğu bu düğün hikâyesi etrafında bir araya getirerek bir film hazırlar.

Düğün Belgeseli ve Klibinin Çekimi

Düğünün bir belgeseli yapılabilir. Bunun için gelin ve damadın düğün günü sabah uyanmalarından düğünün bitimine kadar her anın bir belgesel üslubuyla tek tek ve olay olay anlatılmasına dayanır. Fotoğrafçılar bir de düğüne ait bir klip hazırlarlar. Gelin ve damadın ortak seçtiği bir şarkı ve ya fon müziği eşliğinde hazırlanan bu klibin görüntüleri düğün gününe ait görüntülerden oluşur. Bu klip de düğün cd’sinin içine konulur ve hatıra olarak yıllarca saklanır.

Yeni Çıkan Film : Düğün

Düğünle ilgili yapılacak en kapsamalı çalışma düğün hikâyesi filminin çekilmesidir. Öncelikle fotoğrafçımız gelin ve damadın da katkılarıyla bir film senaryosu ve metin hazırlar. Bu senaryo kapsamında düğüne katılan herkes birer oyuncu gibi düşünülüp filme dahil edilir tabii gelin ve damat filmin baş kahramanlarıdır. Filmin çekimi akşam düğün bitince mutlu sonla biter. Bu film de düğün gününün eşsiz anıları arasında yer alarak gelecekte tekrar izlenmek üzere saklanır.