2018 Davetiye Trendleri Neler ? Davetiyelerde Çiçek Motifleri Trendi

6 Aralık 2017By 0

2017 yeni düğün sezonun sonuna gelinmesiye birlikte yeni yılda yeni davetiye trendleri ön plana çıkıyor. 2018 Düğün sezonunda siz  değerli okurlarımıza derlediğimiz Davetiye trendleri ile özel gününüzde sizlere  yardımcı olmayı amaçlamaktayız.

Metalik Davetiye Trendi

Birazcık parıltıya ne dersin? Cevabın “Evet” ise bu trend tam sana göre. Birkaç yıldır dekorasyondan, güzelliğe pek çok alanda hakimiyetini sürdüren metalik trendi, düğün davetiyelerine de yansıyarak 2018’de tam gaz devam ediyor. Altın, gümüş, bakır ve pembe altın gibi metalik renklerin kullanıldığı yaldızlı davetiyeler seçmek, göz alıcı düğünün hakkında ipuçları vermek için güzel bir yöntem. Metalik detaylar gözünü korkutmasın. Davetiyeni tümüyle parlak kullanmak zorunda değilsin. Tasarımı hareketlendirmek ve ışıltı katmak için küçük yaldız detayları kullanmak da bu trende uyum sağlamanın bir yolu. Özellikle koyu renk zeminin kullanıldığı davetiyelerde metalik detaylar büyüleyici bir etki yaratıyor.

nz7vtw0qe7l4gb9w - 2018 davetiye trendleri

Astarlı Zarflar

Davetiyelerin düğün hakkında ilk izlenimi yarattığını söylemiştim. Madem öyle neden davetiyende detayları olan astarlı bir zarf kullanıp görkemli bir açılış yapmayasın? Kontrast oluşturan astarlı zarflar önümüzdeki sezon düğün davetiyelerinde büyük bir yükselişe geçecek. Davetiyenin tasarımıyla uyumlu ya da sade davetiyene renk katacak bir astar kullanarak misafirlerini farklı detaylarla şaşırtabilirsin. Sade bir davetiye kullanacaksan zarf astarı olarak eşin ve senin sevdiğiniz bir resminizi bastırmayı deneyebilirsin.

rfgf5r3ahwrro4yx - 2018 davetiye trendleri

Davetiyelerde Çiçek Motifleri Trendi

Romantik davetiyelerin vazgeçilmezi çiçek detaylar, 2018 sezonunda da popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Gül, lavanta, ayçiçeği ve ortanca gibi klasik çiçekler dışında yeni sezonda botanik yapraklar ve tropikal çiçekler de sıklıkla kullanılacak. Çiçek motifli davetiyeler, belirli bir çiçek temasında düğün yapmayı planlayan çiftler için iyi bir seçim olacak. Örneğin, düğün dekorasyonunda ortancalar kullanacaksan davetiyene bunu ortanca motifleriyle yansıtabilirsin. Bu şekilde A’dan Z’ye uyum içinde bir düğüne sahip olursun.

lsc2uhegvcghcdkp - 2018 davetiye trendleri

Davetiyelerde Geometrik Şekiller

Üçgen, elmas, kare ve çizgiler! Geometrik şekiller 2018 yılının en önemli trendlerinden. Dekorasyondan pasta süslemelerine pek çok alanda kullanılan geometrik detaylar önümüzdeki sezon davetiyelerde de karşımıza sıkça çıkacak. Davetiyelere oldukça modern bir hava katan geometrik şekiller, metalik trendiyle harmanlanınca ortaya göz alıcı tasarımlar çıkıyor. Konsept bir düğün yapmak istiyorsan geometrik trendi mutlaka listende yer almalı.

dy8d75zvc5tvtkqh - 2018 davetiye trendleri

Kaligrafi

Yılların eskitemediği kaligrafi kullanılarak yapılan davetiyeler önümüzdeki yıl da karşımıza sıklıkla çıkacak gibi duruyor. Gönlünü klasiklere kaptırmış biriysen bu trend için çok sevineceğine eminim. Balo salonlarında yapılan düğünler için klasik kaligrafi davetiyeleri harika bir alternatif ama kaligrafi sadece bu tarz düğünlere ait olmak zorunda değil. Daha ince ve romantik formlar kullanıp ve küçük detaylar ekleyerek modern bir kaligrafi davetiyesine sahip olabilirsin. Örneğin geometrik detaylar ve ince font kullanılmış bir davetiye, kaligrafinin romantizmini taşırken modern bir havaya sahip olacaktır.

nptitzn4cwi6m2bk - 2018 davetiye trendleri

Davetiyelerde Farklı Materyaller

Klasik kağıt davetiyeleri bir kenara bırakmaya ne dersin? 2018 yılında ahşap, deri, kumaş ve metal plaka gibi farklı materyaller kullanılarak yapılan davetiyeler kağıt davetiyelerin tahtını sarsacak. Farklı materyallerle yapılan bu davetiyeler ilginç ve yaratıcı tasarımlar isteyen çiftler için harika bir seçim olacaktır. Bu tarz davetiyelerin maliyeti, kağıt davetiyelere göre daha yüksek olacağı için bütçeni ona göre ayarlamanda fayda var.

1nk4zkfgvzxfx2k8 - 2018 davetiye trendleri

Suluboya Efekti

Çocukluğumuzda yaptığımız suluboya resimlerdeki dalgalı renkler, önümüzdeki yıl romantik davetiyeleri süsleyecek. Davetiyelerde suluboya efektinde, renklerin ahengi insanın içine huzur veren bir görünüm oluşturuyor. Geometrik, astarlı zarf ya da metalik detaylarla mükemmel bir şekilde uyum sağlayan suluboya efekti farklı trendleri bir arada kullanmak için güzel bir fırsat.

gkgqxx0w4uyvqbbk - 2018 davetiye trendleri

Şeffaf Davetiye

Farklı materyallerin yanı sıra klasik davetiye kağıtlarının yerine geçen bir diğer stil ise şeffaf ve buzlu kağıtlar. Minimal tasarımlardan hoşlanan çiftler 2018 yılında bu trendi tercih edebilirler. Şeffaf davetiye modasına biraz gösteriş katmak istersen kağıt yerine cam plakalar da kullanabilirsin. Bu şekildeki cam bir davetiye, farklı trendlerin bir arada kullanılmasına başarılı bir örnek olacaktır.

mfr7iukhb1bt3osc - 2018 davetiye trendleri

 

About the Author

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2021 Fiyat Teklifi Alın !