Düğün Fotoğrafında Bilinmesi Gereken Terimler

21 Aralık 2017By 0

2018 yılı ile beraber yeni trendleri sizlerle sunmaya devam edeceğimiz blog yazılarımızda bugün sizler için düğün fotoğrafçılığında çok duyulan terimleri açıklayacağız. Fotoğrafçı seçiminiz sırasında terimlerin anlamlarını bilmeniz iletişiminiz açısından daha sağlıklı olacaktır.

Save the date Çekimi

Save the date, düğün günü tarihinizin davetiyenin yanı sıra fotoğraflarla sunmanın farklı ve eğlenceli bir yoludur. Trash the dress gibi düğünden farklı bir tarza sahip olan bugünde farklı konsept ve kurgularla fotoğraf çekimi gerçekleştirilir.Save the date fotoğraflarınızı dilerseniz davetiye tasarımında dilersenizde barkovizyon gösterisi ile davetlilere sunabilirsiniz. Ayrıca save the date fotoğraf çekimi yaptırarak düğün tarihinizi sosyal medya farklı bir sunum ile yapabilir ve böylelikle davetlileri heyecanlandırabilirsiniz.Save the date çekimi için düğün tarihinizin belli olması gerekmektedir.

Katalog Çekimi
Katalog çekimi, portre çekimi veya gelin-damat çekimi denen şeyler neredeyse birbirinin aynısıdır. Kısaca özetlemek gerekirse belirli bir zaman aralığında (Genelde 2-3 saat olmaktadır) yapılan dış çekimler bu şekilde adlandırılmaktadır. Katalog çekimi düğün günü yapılabileceği gibi düğünden önce ya da sonra da yapılabilmektedir. Katalog çekimlerinde tavsiyemiz düğün gününe sıkıştırmaktan ziyade daha bol vakit ayırabilecek günlerde yapılmasıdır.
Katalog çekiminin yapılacağı mekana ise fotoğrafçı ve çiftler birlikte karar verirler. Yine bu noktada tavsiyemiz katalog çekimlerinin hafta içi yapılmasıdır. Çünkü katalog çekimi yapılacak yerler genelde hafta sonları çok yoğun olmaktadır.

Hikaye Çekimi
Hikaye çekimi sık sık katalog çekimi ile karıştırılmaktadır. En büyük farkı belirtmek gerekirse katalog çekimi birkaç saate sığdırılırken hikaye çekimi tüm gün devam etmektedir. Düğün hikayesi çekiminde yaşanan her türlü duygu fotoğraflanıyorken katalog çekiminde sadece verilen ya da verdirilen pozlar fotoğraflanmaktadır. Bugün hangi düğün fotoğrafçısına sorulursa sorulsun hepsinin tercihi düğün hikayesi çekiminden yana olacaktır. Çünkü düğün gününün tüm özetini size sunacaklardır. Hikaye çekimleri genelde kuaförden başlayarak düğündeki ilk dansa kadar devam etmektedir.

Trash The Dress Day Çekimi
İşte en eğlenceli düğün fotoğrafı çekimleri! Sinir, stres, telaş, panik yok. Gelinlikler ve damatlıklar giyilir, kirlenme kaygısı olmadan fotoğraflar çekilir. Bazen denize girilir, bazen sahilde kumdan kale yapılır, bazen su savaşı yapılır, bazen inek sağılır. Yani gerisi sizin ve fotoğrafçının hayal gücüne kalmıştır. Gelinlik ve damatlıklarınızı giyin, onları kirletin. Kirletirken de eğlenin. Emin olabilirsiniz ki ortaya son derece eğlenceli fotoğraflar çıkacaktır.

Düğün Klibi
Artık düğün salonlarında verilen kliplerden ziyade düğün klipleri daha da revaçta. Tıpkı düğün hikayesi çekimlerinde olduğu gibi düğün klibinde de tüm gün parça parça çekilir, sonra güzel bir kurguyla bir klip haline getirilir. Burada annenize sarılırken duygulanıp ağlamanız, damadın sizi gelinlikle ilk kez görmesi, fotoğraf çekimi esnasındaki gülmeleriniz gibi birçok farklı detay çekilmektedir.

About the Author

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2021 Fiyat Teklifi Alın !