Düğününüz için en iyi masa dekorasyon fikirleri

22 Mart 2018By 0

Düğün gününü unutulmaz kılmak her çiftin en büyük isteğidir. Görsellik insanları en çok etkileyen detaydır bu yüzden o günü davetlilerin hafızasına kazımanın yolu düğün yeri ve masa dekorasyonundan geçer. Masa dekorasyonunu renklendirecek ve farklı kılacak detaylar ise çiçeklerdir.

Kullanabileceğimiz farklı çiçek dekorasyon fikirlerine bir göz atalım…

 

YÜKSEK VAZOLAR VE ÇİÇEKLER:

Yüksek ayaklı vazolar her zaman vazgeçilmez parçalardandır. Oldukça şık dekorasyon seçeneklerinden biri olan bu vazolar kullanıma göre çok sade olabilirken ihtişamlı çok şık dekorasyonada dönüştürülebilir.Bu vazolarla birlikte çok sarkıntılı olmayan bitkiler kullanmak en güzel görüntüyü oluşturacaktır. Yasemin veya ekili Okaliptüs gibi bitkiler bu vazolar için mükemmeldir.

 

KUTU İÇERİSİNDE CANLI ÇİÇEKLER:

Kutu içerisinde aranjman yapılmış çiçekler çok fazla kullanılmasada günümüzde artan rustik tarz düğünler sebebiyle oldukça fazla tercih edilir hale gelmiş bulunmakta. Çok soft ve doğal görüntü sunan bu seçenek özellikle kır düğünü tarzında düğün tercih eden çiftlerimiz için biçilmiş kaftan. Klasik çiçek aranjmanlarından farklı olması açısından gül ve tohumlu okaliptus kullanmanın yanında aralara yıldızçiçeği diğer adıyla dalya eklemek aranjmana doku katmakla birlikte görülen diğer çiçek eşleştirmelerine göre büyük farklılık sağlayacaktır. Ayrıca kutular diğer yüksek vazolar gibi dekorasyon seçeneklerine göre alçak olduğundan dolayı davetlilerin birbirleriyle iletişim kurması kolaylaşır.

DOĞAL AGAÇ DALLARI VE ÇİÇEKLER:

Oldukça değişik bir seçenek olan doğal görünümlü ağaç dalları değişiklik arayanlar için vazgeçilmez bir seçenek haline gelecektir.Canlı yeşillikler ve şık orkidelerle süslendiği takdirde oldukça kaliteli ve lüks bir dekorasyon oluştururken daha basit çiçekler kullanılarak salaş, doğal ve daha rustik bir ortam sağlanabilir.

VİNTAGE KİTAPLAR VE ÇİÇEKLER:

Tamamen sıra dışı olan bu seçenek vintage severleri büyüleyecek bir dekorasyon olacaktır. Görüntüsü eski fakat dekorasyona uygun olan eski şık kitapları bir araya getirerek yanına küçük vazo ve çiçek dokunuşlarıyla unutulmaz bir dizayn yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak küçük mumluklar içinde yanan mumlarda dekorasyonunuza mistik bir hava vererek tamamlayacaktır.

ÇİÇEKLİ TERRARYUMLAR:

Favoriniz olan çiçekleri cam dekorasyon malzemelerinin içine yada terraryumların içine koyarak çok şık bir dekorasyona sahip olmakla birlikte etrafını yosunumsu yeşillikler ve küçük mumluklarla süsleyerek görsel bir şölen oluşturabilirsiniz.

ASMA ŞEKLİNDE ÇİÇEKLER:

Davetlilerinizi botanik bir ortamda hissettirecek bu dekorasyon seçeneği tüm ihtişamıyla düğününüzü unutulmaz kılacaktır. Ortancalar bu dekorasyonu yapmak için biçilmiş kaftandır. Tepelerden sarkıtılarak çeşitli yeşilliklerle kombinlenen bu çiçekler masalara konacak mumlarla büyüleyici bir ortam yaratacaktır.

About the Author

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2021 Fiyat Teklifi Alın !